AP quality floor® - povrchový prostředek na vodní bázi


OBECNÉ VLASTNOSTI

AP quality floor® je prostředek vyvinutý speciálně k účinné povrchové ochraně a usnadňuje každodenní čištění teracové a žulové dlažby.

Odolnost, vůči poškození běžným používáním, je daná zejména pryskyřicemi a polyuretanovými částicemi, které tento přípravek obsahuje a které mají možnost vytvořit na povrchu impregnované plochy mikro elastickou vrstvu, která po zaleštění vytváří silný saténový celoplošný efekt. Lehce zvýrazní přírodní barvu impregnované plochy. Provedenými testy v laboratorních podmínkách, bylo zjištěno, že plocha terasa zůstává prodyšná.

Účinnost přípravku je výrazně vyšší o cca 55%, než běžně používané prostředky na bázi vosku.

OBLAST VYUŽITÍ Ap quality floor®

Aplikuje se zejména na plochy broušené z betonu, terasa a žuly.

ÚDRŽBA
Pro provádění běžného čištění povrchů se doporučuje použít čistící prostředek POKER®, který je zvlášť vhodný k tomuto účelu. Povrch neustále zalešťuje.

POPIS AP quality floor® - povrchový prostředek na vodní bázi

Povrch se nanáší ve 2 vrstvách. Každá vrstva aplikovaného prostředku schne 30-60 min v závislosti na povětrnostních podmínkách.
Každá z vrstev se zaleští VHS leštícím strojem pro získání maximální tvrdosti a lesku.
Tyto výhody jsou výsledkem chemické reakce, která probíhá mezi cementem a hydroxidem vápenatým v betonu nebo dlažbě. V průběhu reakce mezi těmito látkami se vytváří mimořádně tvrdá, ale propustná mikro vrstva. Maximalizuje se odrážlivost světla a eliminuje potřeba podlahových vosků, leštidel a konvenčních pryskyřicových nátěrů.

Přípravek rychle tvrdne, proto podlaha může být znovu použita ihned po dokončení aplikace. Díky tomu, že během celého procesu úpravy podlahy nedochází k žádnému znečištění a přípravek neobsahuje žádné toxické nebo nebezpečné chemické látky. Aplikace může probíhat i za provozu. Jeho aplikace je bezpečná v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.
Tento přípravek lze použít na stávajících podlahách, přičemž nezáleží na jejich stáří. Veškerý prach a nečistoty, zbytky tmelů, povrchové vosky, nátěry a zbytky malty je potřeba před aplikací odstranit speciální čističem a odmašťovačem na betonové povrchy. Poté důkladně opláchnout vodou. Popřípadě dlažbu přebrousit a odstranit všechny nežádoucí nečistoty (jednodušší varianta).

NOVÁ TECHNOLOGIE OŠETŘENÍ BETON A TERASO PODLAH

Všechny dnes dostupné zhutňovací a vytvrzovací prostředky na beton a dlažbu přináší hlavní obecné výhody:

  • Zhutnění povrchu
  • Vytvoření bezprašného povrchu
  • Hydrofobní povrch
  • Paropropustný povrch
Tyto výhody jsou výsledkem chemické reakce, která probíhá mezi cementem a hydroxidem vápenatým v betonu nebo dlažbě. V průběhu reakce mezi těmito látkami jsou vytvářeny krystaly, které vyplňují prázdné póry v betonu, což má za následek zhutnění a zpevnění celého povrchu.

Dlažba nebo betonový povrch, který byl zpevněn a zhutněn důslednější a hlubší penetrací, má zvýšenou tvrdost, větší odolnost proti abrazi, dlouhodobou trvanlivost a bezprašný povrch, vysoký lesk, který se snadno a rychle čistí a udržuje.

Aplikační podmínky /omezení
Teplota podkladu +5 °C min.
Teplota okolí +2 °C min. / +40 °C max.
Vlhkost podkladu, výrobek lze aplikovat na vlhký podklad. Na povrchu podkladu se nesmí nacházet volná voda. Čím je podklad sušší, tím lepší konečny výsledek výrobku bude dosaženo.
Relativní vlhkost vzduchu 100% max.
PŘED APLIKACÍ
Povrch po aplikaci fluatací (voskem)

PO APLIKACI
Povrch po aplikaci Ap quality floor®

Referenční vzorek: Albert Kladno
Demo foto hydrofobního nátěru


Speciální péče o povrchy podlah
- Retail
- Rezidence
- Industry